Чому шкідливо недосипати та якими наслідками загрожує короткий сон

Недолік сну шкідливий для здоров'я

Багато людей в силу різних причин відмовляються спати належний час, і вважають за краще спати. Вони проводять цей час з користю або без, дивляться телевізор, читають книги, спілкуються в соцмережах. Прання, приготування їжі, прибирання - полуношники воліють робити домашні справи в нічний час доби, замість того, щоб ніжитися в теплому ліжку.

Вчені, ґрунтуючись на результатах численних досліджень, стверджують, що людина повинна спати від 6 до 8 годин на добу. Недосипання або пересипання в однаковій мірі небезпечно для здоров'я і користі йому не принесе. Такі крайності, як сон по 4 години на добу, або, навпаки, до 12 годин, надають на людський організм негативні впливи, в кожному разі, по-різному.

Чому шкідливо недосипати та якими наслідками загрожує короткий сон

Пересипання позначається на роботі кишково-шлункового тракту та розумової діяльності, а недосипання стає проблемою для серцево-судинної і нервової системи.

Які хвороби можуть виникати при недосипанні

В першу чергу страждають м'язи і артерії, на які короткий сон робить негативний вплив. У людей, з неправильним обміном речовин, високим рівнем холестерину в крові, може розвинутися цукровий діабет 2-го ступеня, а ризик інсультів зростає в два рази!

Брак сну - це стрес для організму, при якому відбувається сплеск цукру в крові, що тягне до розвитку діабету. Тому особам, схильним до цього захворювання, слід дотримуватися норми, і спати не менше 6-8 годин на добу.

Чому шкідливо недосипати та якими наслідками загрожує короткий сон

Серце має відпочивати і працювати не так активно, як під час неспання. Коли людина спить, кровообіг стає рідше, у неї врівноважується пульс і дихання. Всі органи сплять, разом з людиною. Але коли вона прокидається, то і вони змушені здійснювати підйом та працювати на повну потужність. А це посилює знос людських ресурсів і призводить до дуже тяжких наслідків.

Короткий сон розвиває депресію

З психологічної точки зору недолік сну сприяє виникненню депресії. Сон людині потрібен не тільки для відновлення фізичних сил, але і для встановлення рівноваги в психологічній, емоційній сфері. Коли людина спить, то він не думає про злободенні проблеми, неприємності на роботі або нестачі грошей. І чим довше він перебуває в такому стані, тим краще для його мозку - ці проблеми його не турбують так активно, як в період неспання.

Чому шкідливо недосипати та якими наслідками загрожує короткий сон

При недосипанні виснажуються психологічні та енергетичні ресурси, що нерідко призводить до депресії.

Тому всім полуношникам слід відкласти нічні справи на день, а самим скористатися нічним часом за призначенням - для відпочинку мозку і організму в повному обсязі.

Оновлено