Чому важко сидіти в декреті

Багатьом людям складно зрозуміти, що перебування в декретній відпустці до слова «відпустка» має дуже опосередковане відношення.

Жінка перебуває весь день вдома, ходить на прогулянки, весь час проводить з улюбленою дитиною. Що не так? Чому багато мам не витримують і прагнуть якомога швидше вийти на роботу?

Коли ти знаходишся 24 години на добу з дитиною, ти несеш відповідальність за все, що з ним відбувається. Всім відомий жарт про «п'ять хвилин тиші»: як тільки дитина перестала шуміти, то треба терміново до неї бігти. Мама постійно тримає під контролем безпеку в квартирі: щоб не вдарився, щоб не впала шафа на дитину, щоб були закриті вікна і балкони і так далі. На вулиці контроль ще більше посилюється: навколо багато небезпек, за всім потрібно стежити. По суті мама постійно знаходиться в стресі, в стані підвищеної уваги до подій.

Чому важко сидіти в декреті

У декреті складно перебувати через так званих «днів бабака». Що це означає? Це коли для мами по суті кожен день абсолютно однаковий. Сім днів в тиждень, тридцять один день на місяць, триста шістдесят п'ять днів в році. Один і той же день. Всі відмінності дуже незначні, і помітити їх може тільки сама мама. Найбільш схильні до стресу мами, які сидять вдома з хворою дитиною. До загального стану тривоги і хвилювання за здоров'я малюка додається умовне ув'язнення, неможливість вийти за межі квартири і хоч якось змінити обстановку. Те ж саме в НЕ погодні дні, коли немає можливості вийти на прогулянку. Такі «дні бабака» множаться на двоє в своїй руйнівності.

Чому важко сидіти в декреті

Фінансова залежність від чоловіка. У більшості наших сімей в декретну відпустку йдуть саме жінки. Звичайно, важливою умовою є материнська турбота, включаючи грудне вигодовування, проте об'єктивно варто відзначити, що багато чоловіків просто-напросто краще заробляють. В результаті жінка виявляється без роботи, держава платить невелику допомогу НА ДИТИНУ. Це добре, якщо чоловік розуміє і тверезо усвідомлює всі поступки, на які йде жінка, залишаючись вдома, а якщо ні? Як багато сімей, де є постійні докори («я один працюю»). І навіть якщо пощастило з чоловіком, який абсолютно адекватно ставиться до розподілу грошей в сім'ї, то все одно будь-яка жінка рано чи пізно задумається про те, щоб знайти будь-яку фінансову незалежність. Багато хто починає думати про можливість додаткового заробітку, не виходячи з дому. І що ми бачимо? До великого навантаження, яке покладається на жінку побутом і дитиною, додається ще й робота.

Чому важко сидіти в декреті

Проте є і радісні новини. Сучасний світ дає змогу спростити материнство. Сучасні технології спростили процеси прання, приготування їжі, миття посуду. Інтернет-магазини дозволяють здійснювати покупки онлайн, те ж саме і з усіма оплатами комунальних послуг. Сучасна мама завжди повинна знайти кілька годин для себе коханої, щоб декрет не став для неї неприємною пасткою. Постарайтеся максимально перетворити «декретну відпустку» у відпустку

Оновлено