Чорна кава: Користь, шкода або просто насолода

Чи так небезпечна кава, як про неї пишуть?

З ароматом чорної кави знайомі усі, і мало кого він залишає байдужим. Чашечка освіжаючого напою вранці, і заряд енергії на півдня забезпечений! Думки, щодо цього незамінного природного продукту вельми суперечливі і розділилися приблизно 50% на 50%. Одні стверджують, що він дуже небезпечний для здоров'я, інші навпаки, висловлюються про користь його чудотворних впливів на людський організм.

Чорна кава: Користь, шкода або просто насолода

Якщо вірити наукової статистики, то у всьому світі проведено більше 19000 досліджень, з різними категоріями населення, віком та станом здоров'я. Частина досліджень вказує, що чорна кава викликає злоякісні пухлини, сприяє розвитку інфаркту та інсульту, шкідливо відбивається на роботі печінки.

Інші дослідження навпаки підтверджують користь кави для людського організму, продовженню середнього віку життя і довголіття. Смертей у любителів кави на 18% менше, ніж у байдужих до цього напою. До складу кави входить багато антиоксидантів і фенольних сполук, які досить ефективні при профілактиці онкологічних захворювань. Також дослідники вважають, що 3-4 чашки в день підбадьорливого, ароматного напою, значно знижують можливість такого захворювання, як цукровий діабет 2-го ступеня. А ще результати досліджень вказують на активацію мозкової діяльності і сприяють обміну речовин.

Чорна кава: Користь, шкода або просто насолода

Ось такі суперечливі показники проведених досліджень, які ніяк не відповідають на злободенне питання: «Чи корисна кава для людського організму чи ні?». З одного боку - «Так», з іншого категорично «Ні».

Чому кава гірка

Прийнято вважати, що гіркий смак кави викликаний великою кількістю кофеїну в його складі. Але фахівці спростовують це розхожа думка і зводяться до думки про те, що це викликано дітерпенів - кахвеолом і кафестол. Кофеїну в складі кави всього 12-15%, все інше, належить дітерпенів, які і формують його гіркий смак.

Чорна кава: Користь, шкода або просто насолода

Кому кави протипоказаний

Не дочекавшись від фахівців повної відповіді на своє питання про користь і шкоду кави, люди самостійно стали вирішувати цю проблему. Одні його п'ють, інші категорично відмовляються. Але в єдиній рекомендації, противники і прихильники кави сходяться, що її не можна вживати дітям і особам старших вікових категорій. Це пов'язано з тим, що цей напій збільшує швидкість втрати кісткової маси, вимиває кальцій з організму. А оскільки у людей похилого віку цей процес і так запущено, а у дітей скелет ще не сформувався, то тому каву їм вживати не варто.

Якщо найближчим часом буде проведений черговий ряд досліджень і вчені знову засвідчать шкоду кави для людського організму, то ми навряд-чи відразу перестанемо її пити. Відмовитися від кавової залежності досить складно, тому кожен покладається на можливості свого організму.

Все-таки не слід вживати його у великих кількостях, і дотримуватися рекомендованих норм.

Оновлено