Дорогоцінні краплі крові: рубіни

На світових аукціонних торгах ціна за карат яскравих криваво-червоних ідеальних рубінів може досягати 1 млн. доларів.

Вони вважаються найкрасивішими і дорогими різновидами корунду. Найбільш привабливою формою володіють кристали, схожі на серце. У Радянському Союзі для ювелірних виробів використовувалися синтетичні камені, ціна яких в кілька сот разів нижче природних кристалів.

Найбільшу цінність мають не нагріті мінерали з Бірми яскраво-червоного кольору, причому всередині них не повинно бути ніяких додаткових сторонніх відтінків. Вони називаються «голубина кров», і коштують дуже дорого. Великі прозорі кристали ідеальної якості дуже рідкісні, тому при покупці потрібно вимагати укладення гемологічної експертизи про автентичність каменю, так само в документі має бути зазначена інформація про його облагороджування.

Дорогоцінні краплі крові: рубіни

Якщо у мінералу погана прозорість, то його обробляють методом кабошон. Є кристали, що володіють астеризмом, на поверхні яких після обробки можна бачити ковзаючу світлу зірку із 6 променями. Вони називаються зірчастими, і коштують дуже дорого. Ознайомитися з більш повною інформацією можна на сайті де докладно описаний рубін, де можна замовити і купити натуральний корунд з Бірми з сертифікатами.

Як купувати природні камені

Серед натуральних кольорових дорогоцінних мінералів найбільш цінні рубіни. Каталог представляє найякісніші екземпляри. Ціна не нагрітих кристалів в 1,5-3 рази нижче, ніж тих, які пройшли спеціальну термічну обробку, причому 1 карат може коштувати до кількох тисяч доларів. Ціна 1 карата корундів, із заповненням свинцевим склом, не вище 25 доларів.

Дорогоцінні краплі крові: рубіни

У російських ювелірних магазинах пропонуються прикраси з синтетичних або низькоякісних кристалів, тому при покупці мінералів потрібно вимагати висновок експерта, де вказано місце видобутку, і дані про облагороджування. Дуже гарні натуральні зірчасті рубіни, які є в каталозі. Для дистанційної покупки досить замовити вподобаний екземпляр.

Ювелірні вироби

З давніх-давен найціннішою обробкою прикрас вважалися рубіни. Їх використовували для корон, тіар, кілець, діадем, перснів. Просте кільце з невеликим натуральним каменем може коштувати сотні доларів, а якщо кристал побільше, і має високу якість, то його ціна може доходити до декількох сотень тисяч доларів.

Дорогоцінні краплі крові: рубіни

Ювелірні прикраси з природними корундами виготовляють найвідоміші бренди. Якщо для кільця підібрати мінерал просто, то для сережок, підвісок, браслетів, кольє – це досить складно, так як камені повинні ідеально відповідати один одному. На російському ринку знайти кільце з ідеальним мінералом вагою понад 2 карат, що не пройшли термічну обробку, дуже складно.

Оновлено