Незручні питання на співбесіді

Гідна, високооплачувана робота, що відповідає всім заявленим вимогам здобувача, велика рідкість і отримати таку досить складно.

Спеціаліст може тривалий час знаходитися в пошуку найоптимальнішого варіанту, при цьому відчуваючи певні труднощі і незручності, в тому числі і проходження різних співбесід. На цих заходах можуть задаватися будь-які питання, навіть не дуже зручні для здобувача. Пройшовши з десяток таких співбесід, можна отримати певний досвід як гідно відповісти на незручний список питань. Ну а що робити новачкам, які тільки приступили до пошуку гідної, високооплачуваної роботи?

Незручні питання на співбесіді

Як гідно вийти з положення і не провалити співбесіду?

Практика показує, що претендент повинен мати таку якість, як упевненість у собі. Демонструючи почуття власної гідності, можна завжди заручитися підтримкою співрозмовника, а якщо така впевненість підтверджена значним досвідом, то можна легко обійти інших претендентів. Менеджер по персоналу намагається отримати від здобувача не тільки відомості про професійні знання, уміння, здібності, але і розглядає кандидатуру на предмет стресостійкості, поведінки в колективі.

От саме при аналізі стресостійкості, і задаються самі незручні для здобувача питання. Такий прийом використовується повсюдно, як у великих корпораціях, так і на невеликих підприємствах. Отже, треба відповідати обраному іміджу, і показувати повну впевненість у власних силах і уміннях. Навіть якщо будуть згадуватися не зовсім вигідні умови трудового контракту, треба демонструвати почуття власної гідності.

Незручні питання на співбесіді

Вважається, що зниження вимог до розмірів заробітної плати, сприяє швидкому працевлаштуванню і знаходженню компромісу між працівником і роботодавцем. Деякі з них вже втомилися розглядати кандидатури, які вимагають високого рівня оплати праці, при цьому, не маючи практичного досвіду, навичок і навіть знань.

Як вихід з положення, можна запропонувати свою кандидатуру на нижчу посаду, щоб роботодавець міг переконатися у вашій безкорисливості і альтруїзмі. До того-ж, проходити випробувальний термін на низькооплачуваній посаді дозволить уважно придивитися як до колективу, так і до керівництва, відносин, які існують в самій компанії.

Незручні питання на співбесіді

Для деяких роботодавців цікавими є претенденти, які не мають практичного досвіду, але готові вчитися. Їм може бути нецікавий фахівець з довгим послужним списком, але безініціативний і млявий, вони підшукують активних і цілеспрямованих співробітників. Тому при співбесіді важливо виглядати саме таким кандидатом, який готовий «перевернути гори», і внести свій вклад в розвиток компанії.

Оновлено