Після народження дитини відносини із чоловіком зіпсувалися

І ось ви вдома. Випробування пологовим будинком позаду.

Ваш малюк «переступив» поріг рідної домівки, а ваше колишнє життя з цього дня круто змінилося. Колишніх відносин вам не зберегти, їх повністю доведеться змінити. Небувала відповідальність лягає на плечі жінки – матері, тепер потрібно побудувати заново відносини вже трьох членів сім'ї.

– Та тут на себе часу не вистачає: – скажите ви. І матимете рацію. Спочатку ви намагаєтеся виконати всі рекомендації лікарів, знайомих, рідних, подруг.

Не маючи досвіду догляду за дитиною, виходить у вас все дуже довго і складно. У процесі практики ви пристосуєтесь і навчитеся поєднувати своє особисте і догляд за вашим новонародженим. На все потрібен час, терпіння і бажання.

Після народження дитини  відносини із чоловіком зіпсувалися

В цей час складно не тільки вам, але і вашому чоловікові. У ролі батька він себе поки не зовсім бачить, глибоких почуттів зовсім немає, та й будь-яка дрібниця призводить до конфліктів.

Сварки стають все частішими. Здається, що минуле кохання вже не повернути. Буде легше, повірте! Тільки спочатку доведеться і на цьому поприщі потрудитися.

Чому відносини з чоловіком зіпсувалися?

Ось ви прийшли з малюком з пологового будинку. І ви вже не центр уваги. Ви не вагітні і ваші капризи виконувати ні хто більше не бажає. Вся увага і турбота перемістилися до вашої дитини, яка лежить в ліжечку, зовсім погано концентрує погляд і виглядає ще більш безпорадною, ніж сліпе кошеня. Вам доведеться з цим змиритися. Можна звичайно ще раз завагітніти, і можливо, вам принесуть полуницю вночі, тільки після цього знову народжувати доведеться. Вас весь час щось засмучує. Спочатку вас дуже легко вивести з рівноваги, а численні поради родичів тільки погіршують становище. Не сприймайте буквально все, що вам говорять близькі. Довіряйте здоровому глузду і своїй інтуїції. Головне, що потрібно зараз вашій дитині – це ваша любов і турбота. Любов, а не красиві штанці і яскраві шапочки. Кожен раз, коли ви берете малюка на руки, сповиваєте, годуєте, купаєте, дивитеся йому в очі і посміхаєтеся. Всякий раз між вами виникає відчуття взаємного тяжіння. Дитина належить вам, а ви їй. Через кілька днів, або тижнів, у вас може наступити депресія. Коли опускаються руки, а в голову лізуть всякі страхи. Причому одній мамі здається, що дитина чимось хвора, а лікар належної уваги не приділяє. Інша жінка стурбована своєю зміненою зовнішністю. Почуття пригніченості і гноблення виникають через глибокі зміни в організмі жінки. Візьміть собі за правило – деякий час приділяти собі і тільки собі. Сходіть в перукарню, купіть нову сукню, зробіть манікюр. Так нехай він і не протримається довго. Запросіть у гості своїх знайомих, сходіть в гості самі, нехай навіть на найкоротший час. Регулярно гуляйте – це і вам і дитині буде дуже корисно. Від вашого настрою залежить мікроклімат всієї родини.

Після народження дитини  відносини із чоловіком зіпсувалися

Проходить деякий час і ви розумієте, наскільки різний підхід по догляду за дитиною у вас двох. Будь-то купання, прогулянки, годування або одяг малюка. По-перше, погодьтеся з тим, що татова думка має право на життя. Не переживайте через дрібниці і покладіть відповідальність на нього за прийняте рішення. Якщо виник принциповий спір, то мотивуйте не словами бабусі, а думкою лікаря. Поступово ви знайдете згоду і ваші дії будуть займати менше часу і сил.

Довіряйте татові доглядати за чадом

Щоб стовідсотково відлучити чоловіка від виховання дитини постійно робіть зауваження ( «Він у тебе постійно плаче!», «Хто так одягає?», «Він хоче до мами!»). Обов'язково нагадайте, що ось у вас би вийшло швидше, ніжніше, акуратніше і чистіше. Так само ніколи, ні за яких обставин не залишайте тата з малюком наодинці, ні на хвилину. До того ж вбережіть чоловіка від усіляких радощів. Нехай ніколи не купає, не грає, не одягає і не гуляє. Ідеальний варіант для того, щоб вас стало не троє, а двоє. Ви не маєте права позбавляти дитину татової турботи. Бог створив двох батьків не тільки тому, що так легше виховувати, розділяючи обов'язки.

 Після народження дитини  відносини із чоловіком зіпсувалися

Можливо, рухи тата вам здаються вельми незграбними, так і ви, з точки зору медсестри з пологового будинку – не відмінниця. У вас попереду довге і цікаве життя. Навчіться довіряти своєму чоловікові. Просто хваліть його, часом спочатку за кожну дрібницю. Ваша подяка послужить стимулом, дайте можливість відчути свою потрібність і значущість.

Оновлено