Позбавляємося від втоми

Кожна жінка ідеальна, але тільки в своїй голові.

Кому ж не хочеться, щоб і борщ з пампушками і салатик олів'є і бурхливий секс по ночах, а найголовніше – пограти, нагодувати, укласти дітей. А якщо дитина не одна? А якщо їх навіть не дві?

Є тисяча рецептів як з втомленої мами зробити хоча б менш втомлену: прийняти ванну, попити кави, погуляти з подружками по магазинах. Можна в цей список включити все що завгодно. Але на власному прикладі можу сказати, це працює рівно 20 хвилин після завершення відпочинку. А іноді навіть відпочинок не вдається, якщо в голові сидить ідеал і бурчить: ось ти пішла, а він там плаче. Папа не впорається, бабуся знову нагодує ковбасою, а тобі потім алергію лікувати. І мама зривається, хапає дитину і біжить від помічників. Ще один варіант загнати себе в глухий кут, це як не дивно, піти в пісочницю. І там дізнатися, що Петя пішов, Ліза – малює краще Пікассо, а Олечка, ця фіфа на шпильках з бездоганною укладкою, знову приготувала кулінарний шедевр і ось її точно чекають міцні обійми чоловіка.

Позбавляємося від втоми

Так невже немає радості в материнстві? Звичайно є. Так само як і ідеальні мами. Хоча для деяких вони з боку зовсім недосконалі. Можливо у неї замість кучерів, знову «кінський хвіст», зате в очі не лізуть волосся. Замість пампушок – макарони - по флотськи, зате з м'ясом. Повірте, найголовніше, дозволити собі вибирати! І бути задоволеним цим вибором!

Позбавляємося від втоми

Поєднати похід в магазин з супроводом дитини на гуртки. Прокласти маршрут так, щоб вийшло відвезти всіх, якщо діток кілька. Скооперуватися з домочадцями, з сусідами і відправляти дітей в гості. А самим вибрати: прибирання або кава в тиші. Вибирайте не від слова «треба», а з позиції «що я хочу саме в цей момент». Якщо ви наповнені, виспалися і ваш настрій зашкалює, то встигнеться все. Перевірено.

Позбавляємося від втоми

А як же чоловіки?

Як в створенні цих купідонів беруть участь двоє, так і у вихованні участь приймати повинні теж двоє. Нам часто шкода чоловіків: у них робота, боси, клієнти, пробки. Але і у нас турбот не менше. Відповідайте чесно собі на питання: ви своєму чоловікові – мама? Так навіщо ви вибираєте позицію виключення його в процесі виховання? Чим більше тато знає, тим ясніше його голова спрацює під час вашої відсутності. Так, він буде знати, що ковбасу можна, а в «танчики» за комп'ютером вони з сином зіграють не в його 6 місяців, а в 6 років. Чим більше включеності двох батьків, тим менше докорів буде в сторону один одного. Адже кожен розуміє і оцінює працю другого. І бурхливі ночі почнуться тоді, коли ви обидва зрозумієте, щоб побути один з одним і насолодитися процесом, зовсім не соромно підключати іноді нічну няню або відправити онуків до ваших батьків. Адже вони законні бабусі і дідусі та теж сумують за маленьким тупанням ніжок.

Позбавляємося від втоми

Ви – то у них виросли, і балувати стало нікого. І якщо зважилися дозволити собі бути ідеальними для своїх дітей, що дає їм пізнати цей світ, то дозвольте бути ідеальними бабусям і дідусям. Чи не дорікайте їх. Вони допомагали вам, як могли. А там, дивись, і новий купідончик і новий виток радості. Тим більше помічники, ваші старші дітки вже трохи підросли. А що може бути краще вибухів сміху у вашому затишному будинку? Перевірено!

Оновлено