Про користь печериць та інших грибів

Чим корисні гриби та чому їх треба приймати в їжу

Головним замінником м'яса завжди були гриби, вони ними і залишаються, прекрасно підходячи для різних страв. З грибів готують холодні закуски, їх використовують в супах і борщах, роблять з них котлети, приправи та гуляші. Страви з грибів не тільки смачні, але і досить корисні для людського організму.

Але, незважаючи на всі переваги грибів, багато людей чомусь ставляться до них скептично. Пов'язано це з випадками численних отруєнь, які нерідко призводять до летальних наслідків. При дотриманні всіх правил зі збирання, зберігання та приготування, ці негативні фактори можна сміливо минути.

До того - ж, зараз у продажу завжди є печериці, найбезпечніші гриби на білому світі. Вони давно стали популярним інгредієнтом для будь-якої страви, і при додаванні печериць в пісний суп або картоплю, їжа стає набагато смачніше і апетитніше. Енергетична цінність грибів досить висока, за рахунок чого в організм надходять необхідні корисні речовини.

Про користь печериць та інших грибів

Якими корисними якостями володіють печериці та дикоростучі гриби

Фахівці-дієтологи констатують той факт, що маючи в своєму складі велику кількість білка, печериці та інші гриби затьмарили собою продукти з м'яса. Це доводять неодноразово проведені дослідження, внаслідок яких вдалося встановити, що в сухих грибах білка в два рази більше, ніж в яйцях і в 3, ніж в курці!

З урахуванням того, що в їх склад абсолютно не входять жири, то це оптимальний продукт для дієт і схуднень. Вони благотворно впливають на роботу імунної системи і дозволяють підвищити її до потрібного рівня.

Про користь печериць та інших грибів

Користь грибів при діабеті, захворюваннях серця і судин

Слід зазначити, що в печерицях абсолютно немає цукру, і вони нешкідливі для хворих на діабет. Чого не можна сказати про м'ясні продукти, особливо про жирну свинину.

У своєму складі гриби мають 18 видів амінокислот. Вони стабілізують роботу імунної системи, не дозволяють розвиватися онкологічних захворювань. Крім цього, печериці та інші їстівні гриби стимулюють мозкову діяльність, сприяють поліпшенню її роботи.

Якщо гриби входять в раціон людей, що страждають серцевими захворюваннями і хворобами судин, то отриманий лецитин виводить холестерин і не дає йому можливості накопичуватися в судинах. Це знижує ризики інфарктів і інсультів, нормалізує артеріальний тиск.

Про користь печериць та інших грибів

Лікування грибами інших захворювань

Печериці та інші види грибів, ефективно лікують туберкульоз. Сьогодні мало продуктів, що виконують такі цілющі функції, а вони допомагають вирішити проблеми з травленням та шлунково-кишковим трактом.

Оскільки в них мало калію, то це прекрасний проти набряковий засіб. Хітин (особливий вид білка) вбирає в себе токсини і шлаки з шлунка. Якщо ви страждаєте однією з перерахованих вище проблем, то гриби обов'язково повинні бути присутніми у вашому раціоні.

Якщо дотримуватися правила збору, зберігання, приготування їжі, то ніякої небезпеки від дикорослих грибів та печериць немає.

Оновлено