Самотність - свідомий вибір або доля?

Чому багато жінок хочуть залишатися самотніми

Самотність - це емоційний стан людини, яка не сприяє її всебічному розвитку, а призводить до ізоляції в соціумі. Але з іншого боку існує думка, що людина повинна залишатися на одинці, щоб зрозуміти себе та бути сама собою.

Багато жінок розцінюють самотність в якості відпочинку, спокійного стану душі. Це їх право, і нічого поганого в цьому бажанні немає. Нас на кожному кроці оточує чужий, галасливий світ, тому бажання побути наодинці з собою, цілком виправданий вчинок. Без проблем, хвилювань і переживань, відповідаючи тільки сама за себе, і більше ні за кого.

Самотність - свідомий вибір або доля?

Але розглядати самотність можна і як трагедію, яка переслідує людину протягом усього її життя.

Що-ж робити жінці з симптомами хронічної самотності?

Не можна замикатися в собі, а треба рухатися вперед. Якщо нічого не робити, насолоджуватися цим соціально-психологічним станом, то змін в особистому житті не відбудеться.

Що потрібно зробити, щоб перемогти свою самотність? Дії, на подив, досить прості, і не вимагають особливих зусиль. Найголовніше на емоційному рівні дати собі зрозуміти, що ти втомилася від самотності, і далі так тривати не може. Відкривши себе для спілкування, нових знайомств і зустрічей, ти подивишся на світ іншими очима.

До чого може привести добровільне самітництво?

Численні дослідження в цій сфері призвели до невтішних висновків - у одинаків інтелект знижується, і після тривалого відчуження, IQ стає на 30% нижче, ніж у людей сімейних.

Але не тільки це стало проблемою самотності - воно робить людей більш агресивними та войовничими. Роздратування з любого приводу, навіть з дріб'язкових питань, стало візитною карткою одиноких чоловіків і жінок. Депресивний стан і психічні розлади не рідкість серед цієї категорії людей.

Самотність - свідомий вибір або доля?

Всі пороки, які існують в сучасному світі, пристають до одиночки, і ніяк не хочуть його відпускати. Список шкідливих звичок не обмежується одним лише курінням або вживанням алкоголю. Для них важливі заглушити свою потребу в спілкуванні, тому такі підручні засоби, як алкоголь і сигарета, відразу йдуть в хід. Також знаходити віддушину вони можуть і в їжі. Або втягнуться в ризикові заходи, звикнути до азартних ігор, стати завсідником гральних закладів, навіть віртуальних.

Вчені стверджують, що з кожним роком на планеті стає все більше і більше самотніх людей, які свідомо обирають для себе це соціально-психологічний стан, замикаючись в собі і відкидаючи загальноприйняті принципи. Не стань одною з цих статистичних одиниць, а влаштовуй власне життя.