Як правильно поставити питання про заробітну плату

Читаючи оголошення про вільні вакансії, досить часто можна не помітити розмір заробітної плати

А тільки прочитати наступні фрази: «оклад + винагорода», «розмір заробітної плати від кінцевого результату», «оплата за підсумками співбесіди».

Готуємо питання про оплату праці

Збираючись на співбесіду і не знаючи, у скільки роботодавець буде оцінювати вашу працю, слід заздалегідь підготувати таке питання, щоб в переговорному процесі, задати його представнику компанії. Слід розуміти, ви потрапили на ринок, де працівник продає свої знання і вміння, а роботодавець оцінює їх. Кожен намагається отримати свою вигоду, купивши або продавши дешевше / дорожче. Це нормальне положення речей, і треба бути готовим до обговорення реальної ціни вашої кандидатури. Підійти до цього питання треба без сорому або зніяковілості. Це ваш труд і він повинен бути гідно оцінений. Природно, цю ціна треба обґрунтувати шляхом доведення здібностей, знань, умінь. Завдання здобувача, продати такий товар якомога дорожче, тому витримка і моральна підготовка, необхідні психологічні елементи при співбесіді.

Як правильно поставити питання про заробітну плату

Ціна повинна бути обґрунтована, і не перевищувати рівень доходів, який діє у цьому сегменті ринку. В Інтернеті завжди можна знайти мінімальний і максимальний оклад за своєю спеціалізацією, тому попередньо слід вивчити тарифні ставки.

Домовляючись про зустріч, треба отримати максимум інформації, і про зарплату в тому числі. Небажано першому називати суму, яку здобувач хотів би бачити в якості заробітної плати. Це буде межа, через яку вже не переступити. І навіть при всьому бажанні, змінити озвучений порядок цифр, толку вже не буде ніякого. Тому, в питаннях зарплати, перше слово за роботодавцем.

Як правильно поставити питання про заробітну плату

Але кадровик або власник бізнесу сам поставить запитання про передбачуваний оклад. Бажано на нього не відповідати, а перефразувати у зустрічне запитання.

Якщо здобувач збирається йти працювати в нову компанію, то він повинен отримати про неї максимум інформації, в тому числі і про заробітну плату. Інтернет містить у собі багато корисної інформації, тому форуми, соцмережі, корпоративні сайти, дозволять зібрати її в короткі терміни.

Як поставити питання, що цікавить на співбесіді

Збираючись на співбесіди, ретельно продумайте своє питання, щоб вчасно поставити його роботодавцю. У бесіді згадайте ваші можливості, можливий дохід компанії, її інноваційний розвиток. Але скрізь повинна бути міра, тому надто розхвалювати себе, як фахівця, не варто. Робити висновки буде сам роботодавець, але він повинен побачити в особі здобувача надійного і грамотного фахівця – помічника, який швидко і легко, на професійному рівні, впорається із поставленими завданнями.

Як правильно поставити питання про заробітну плату

На пропозицію роботодавця не можна відразу погоджуватися, а треба витримати певну паузу. До того-ж, не буде зайвим уточнити соціальні пільги, відпустку, путівку в санаторій і лікування. Загалом, ті соціальні гарантії, які закріплені в чинному законодавстві. Проаналізувавши запропоновану суму та інші виплати та компенсації, і переконавшись, що це цікаво, слід прийняти правильне і єдино вірне, рішення.

Оновлено