Як правильно пройти співбесіду, щоб отримати роботу

Агентства по підбору персоналу виконують представницькі функції з пошуку кваліфікованих кадрів для великих компаній, установ, підприємств.

Слід зазначити, що із даною місією вони справляються на вищому рівні, проте багато що залежить і від самого претендента на посаду. Щоб професійні навички і вміння були затребувані, престижна робота була отримана, а резюме прочитано і відзначено, як актуальне, слід не забувати приходити на співбесіду і гідно відповідати на питання.

Агентство або роботодавець з порога оцінює претендента на вакансію, оскільки зовнішній вигляд здобувача відразу кидається в очі. Відсутність господарських сумок, строгий діловий стиль й інші елементи створять перевагу перед спортивним костюмом або домашнім одягом. Зовнішній вигляд повинен бути пристойним, відповідати етикету і здоровому глузду. Тапки, шорти, зайві коштовності не принесуть користь, а тільки погіршать становище.

Як правильно пройти співбесіду, щоб отримати роботу

Бувають анекдотичні випадки, коли здобувача супроводжують друзі, родичі, знайомі, немов відправляють його на службу в армію або тривале закордонне відрядження. Такі абсурдні ситуації не рідкість, тому їх треба уникати. Дружина може привести чоловіка до роботодавця, перехопити ініціативу в свої руки, і розповідати який він незамінний фахівець і хороша людина. До того-ж, вона замість здобувача буде відповідати на питання, тим самим, звівши всі старання і докладені зусилля нанівець. Це відноситься не тільки до нав'язливості дружин, але і до неадекватності чоловіків. Вони також здатні створити антирекламу другій половинці, настирливо цікавлячись віком співробітників і самого керівника.

Тільки попрощавшись з таким покровителем, можна з'ясувати, чого, справді, хоче здобувачка, який рівень зарплати їй цікавий, що вона взагалі вміє робити і чи згодна на роботу у вихідні дні.

Молоді фахівці, після закінчення навчального закладу, приходять на співбесіду зі своїми батьками, оскільки ще не знають, як себе вести і що відповідати на питання. Батьки теж діють не зовсім правильно, оскільки компанія має потребу в активних співробітниках, здатних приймати самостійні рішення. Тому, навіть якщо дитина йде на співбесіду в перший раз, то нехай вона робить це самостійно.

Як правильно пройти співбесіду, щоб отримати роботу

До самої співбесіди потрібно підготуватися заздалегідь, отримати якомога більше інформації про компанію, чим вона займається, в якому секторі економіки веде свою фінансово-господарську діяльність. Також слід «прокрутити» ситуацію в голові, задаючи собі не зовсім зручні питання. Маючи план бесіди з роботодавцем, пройти особисту зустріч буде набагато простіше і результативніше, відповідаючи на вже підготовлені питання. В такому випадку отримати роботу буде набагато простіше і легше, ніж здобувачеві, який до даної зустрічі не готовий.

Як правильно пройти співбесіду, щоб отримати роботу

Дуже важливо бути переконливим, розуміти професійні терміни і вміло використовувати їх у відповідях на конкретні запитання. Також непогано показати загальну ерудицію, щоб у роботодавця склалося враження про претендента, як про грамотного фахівця і розумну людину.

Оновлено