Як розпізнати брехню

Сьогодні ми поміркуємо на тему брехні. З'ясуємо причини, розглянемо кілька способів розпізнавання неправди в сказаному.

Насамперед нам потрібно заглибитися в аналіз. А допоможе нам в цьому Петренко Ігор Пилипович, психолог з багаторічним досвідом роботи. Ви коли-небудь брехали? З якою метою ви це робили? Заради чого? Ці питання ви повинні задати самому собі. Більшість людей мають схожі мотиви для брехні: отримання будь-яких благ, розташування вас до себе і спроба приховати щось від вас. Щодо першого все зрозуміло, але наступні мотиви майже завжди є загадкою для чесних людей. Людина – загадка для нас, деякі вчинки складно пояснити навіть, якщо ви знаєте абсолютно всю правду. Напевно, ви стикалися з таким типом людей, які з перших хвилин знайомства розповідають неймовірні історії, а ви намагаєтеся зрозуміти правда це чи ні. Поговоримо про мотиви таких людей. Логічно було б припустити, що дана людина намагається справити на вас враження, але як можна будувати якісь подальші відносини з людиною, яка бреше? Ми повинні вміти відокремлювати брехню від правди. Давайте розглянемо декілька способів для цього.

Як розпізнати брехню

Ігор Пилипович, на що звернути увагу при спілкуванні?

«Звертайте увагу на жести і міміку співрозмовника, навіть якщо ви зовсім небагато знайомі. Люди які брешуть в розмові розмахують руками і весь час  намагаються відвести погляд. Зверніть увагу на губи співрозмовника, якщо після розповіді на них застигла легка усмішка, то можете бути впевнені в тому, що людина бреше».

Як розпізнати брехню

Чи важлива мова співрозмовника або міміка яка видасть все?

«Уважно прислухайтесь до мови співрозмовника, якщо людина при розмові з вами допускає довгі паузи або застереження, то швидше за все вона бреше. При обмовках можна зрозуміти хід думок людини, досить трохи ознайомитися із працями Фрейда».

Як розпізнати брехню

На що ще варто звернути увагу і як розпізнати не правду?

«Задавайте багато питань. Найчастіше десь ваш співрозмовник припуститься помилки, а завдяки цій помилці ми можемо зробити відповідні висновки про нього. Постійно уточнюйте про час або про будь-які дрібні деталі».

Не дозволяйте вам брехати, навіть якщо вважаєте, що людина бреше на благо. Не довіряйте людям, які вас хоч раз обманювали. Удачі вам!

Оновлено