Яких помилок припускаються при співбесіді

Як легко і просто пройти співбесіду при пошуку роботи?

Цим питанням задаються багато претендентів, які знаходяться в пошуку, і бажають мати стабільний і високий дохід. При цьому багато хто з претендентів на вакантні посади, здійснюють ряд поширених помилок, завалюючи співбесіду, і втрачаючи можливості працевлаштуватися. Кілька порад і рекомендацій, дозволять уникнути неприємних моментів, і вийти з почуттям власної гідності з непростої ситуації.

Отже, якщо ви претендент на перспективну посаду, вирішили пройти тест перед співбесідою, який зараз практикують багато компаній, то будьте готові до найнесподіваніших і каверзних запитань. Достойно відповівши на них, ви отримаєте можливість особисто поспілкуватися з менеджером з персоналу, або з самим керівником компанії. Тому, заповнюючи опитувальник, не відносьтесь до нього як до формальності, а обмірковуйте і зважуйте відповіді, які влаштують компанію.

Яких помилок припускаються при співбесіді

Наступний етап, який потрібно подолати здобувачеві, як пройти співбесіду на роботу, щоб зацікавити керівництво?

При особистій бесіді треба продемонструвати впевненість у власних силах, здатність приймати рішення і відповідати за свої дії. Сідаючи на вільне місце, треба розташуватися таким чином, щоб з роботодавцем опинитися віч-на-віч, налагодити візуальний контакт. Якщо співрозмовник не бачить відкритого, чесного погляду, або погляд відведено в сторону, то це може бути трактовано як нещирість або приховування інформації. Жестикуляція не повинна бути бурхливою і емоційною, тому слід себе постійно контролювати і стримувати. Невеликі паузи в розмові додають переконливості, а доречна посмішка, додає шанси на успіх.

Яких помилок припускаються при співбесіді

На всі поставлені питання повинні бути дані чіткі, зрозумілі відповіді, без лайки і образ на адресу колишнього керівництва.

Чи можливо пройти співбесіду на роботу, не торкнувшись заборонених тем?

Можливо, але слід уникати проблем зі здоров'ям, або з майбутнім народженням дітей. Це некоректні запитання, але вони можуть бути задані, тому, треба або відповідати на них з іронією, або просто жартами. Також до категорії незручних запитань відносяться ставлення до релігії, можлива імміграція, сімейні проблеми і матеріальні труднощі. Звичайно, недоліки минулих керівників не тема для обговорення на співбесіді.

Яких помилок припускаються при співбесіді

Якщо ви не зацікавили керівника, він може встати, попрощатися і мовчки вийти. Бажано поцікавитися у нього про досягнутий результат і шанси на отримання вакантної посади. Якщо відповідь позитивна, то краще попросити пару днів, необхідних для прийняття рішення.

Оновлено